PTVA035002EV-V1-R250
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
PTVA035002EV-V1-R250
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 105 V
Package : Tape & Reel (TR)
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : H-36275-4
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Wolfspeed, Inc.
Frequency : 390MHz ~ 450MHz
Gain : 18dB
Package / Case : H-36275-4
Current - Test : 500 mA
Power - Output : 500W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 10µA
Base Product Number : PTVA035002
Description : RF LDMOS FET 500W, 390 - 450MHZ